Soví oddíl jede

Vážení rodiče, skauti a vlčata,

máme radost, že vám po delší odmlce můžeme omezit jakési obnovení činnosti. Jak to bude vypadat?

• Na jakoukoliv akci je třeba mít negativní test:
    • Nejdéle před 72 hodinami:
      • potvrzení ze školy o absolvovaném antigenním testu
      • potvrzení z veřejného testovacího místa o absolvovaném antigenním testu
      • čestné prohlášení od zákonného zástupce o absolvovaném antigenním testu ve škole nebo školském zařízení
    • předložení potvrzení o
      • absolvování RT-PCR testu, nejdéle před 7 dny
      • dokončeném očkování, od kterého uplynulo nejméně 14 dnů
      • prodělaném onemocnění COVID-19, přičemž u osoby uplynula doba izolace a od prvního pozitivního testu neuplynulo více než 90 dnů.
    • dále možnost na začátku setkání před kontaktem s ostatními účastníky uskutečnit antigenní test z lékárny (přinesený účastníkem z domova)
  • Dále je nutné v uzavřených prostorech (tramvaj atd.) mít nasazený respirátor, venku stačí chirurgická rouška

Toto jsou základní pravidla naší činnosti, zároveň se budou (až do odvolání) všechny aktivity konat venku, uzpůsobte tomu prosím své oblečení, výbavu. Do klubovny nebude účastníkům přístup umožněn. Toliko k tomu, co je pro vás asi zásadní, v případě, že by vás zajímaly bližší (poněkud internější) informace naleznete je zde.

Za těchto podmínek jsme se rozhodli uskutečnit následující:

• Jednodenní výprava s Joseym a Šmoulou pouze pro skauty
    • Sraz v sobotu 8.5. u klubovny v 9:30
    • Návrat: v 16:30 tamtéž
    • S sebou: jídlo na celý den, lítačku nebo jízdenku, respirátor a roušku, teplé oblečení a další věci na jednodenní akci
  • Schůzky pro skauty
    • Každý čtvrtek od 17:00 do 19:00
    • Bližší info upřesníme na základě dotazníku níže
  • Schůzky pro vlčata
    • Každé pondělí od 17:30 do 19:00
    • Bližší info upřesníme na základě dotazníku níže

Chápeme, že takto nenadálý začátek pro některé z vás může být komplikovaný, zároveň nevíme jak se kdo stavíte k rozvolňování a ani jaké máte možnosti testování. Proto vám zde zasíláme formulář k obnovení činnosti. Ten nám prosím vyplňte co nejdříve, protože na základě zájmu o jednotlivé aktivity vám potvrdíme jejich realizaci. (po zkušenostech z minula připomínám, že je nutné dotazník odeslat – ukáže se vám potvrzení)

Toliko k obnovení činnosti, o dalším postupu vás budeme brzy informovat, do té doby se na nás samozřejmě můžete obrátit telefonicky. Než přejdu k dalším informacím chtěl bych vás požádat o shovívavost. Změna je pro nás také velmi nenadálá, přichází v období různých zkoušek a maturity, vynasnažíme se sice program realizovat co nejlépe, ale dosti pravděpodobně nebude naše fungování perfektní.

Tento email bych, ale rád využil ještě k doplnění táborového informátoru. Po debatách ohledně rodičáku a dřívějších odjezdech jsme se nakonec domluvili, že přesuneme rodičovský víkend!

• Rodičovský víkend se tak uskuteční 10.-11.7. a to v trochu jiné podobě než jsme byli zvyklí. Plán je takový, že v sobotu bychom se sešli na obědě (počítáme, že rodiče vlčat táborníky rovnou přivezou s sebou)
  • Následně bude připraven poněkud netradiční rodičák, ale z hlediska našeho běžného chodu tábora naopak tradiční, nicméně na podrobnosti v tomto ohledu je ještě mnoho času. Každopádně počítáme s klasickým večerním grilováním a odjezdem v neděli.
  • Rodičovský víkend letos je zaměřen zejména pro vlčata a nováčky, ponese se v trochu jiném duchu a ponecháváme tak čistě na rodičích skautů zda se zúčastní.
  • Zároveň věříme, že by tato podoba mohla projít i z hlediska pandemických nařízení, ale uvidíme.

K táboru také očekávejte brzy další informace. Závěrem ještě připomenu, že od soboty na našich stránkách naleznete namluvené povídky, o kterých jsme psali v informátoru.

Brzy na viděnou,