Opatření COVID-19

Drazí rodiče a členové oddílu,

vedení Junáka – českého skauta rozhodlo, že od 11. března do odvolání bude pozastavena veškerá běžná skautská činnost. Jedná se o družinové schůzky, oddílové schůzky, výpravy, závody i akce skautského vzdělávání.

Jde o těžký krok, který navazuje na rozhodnutí přijímané státními institucemi v souvislosti s aktuální epidemiologickou situací. Jako skauti a skautky cítíme naši společenskou odpovědnost a chceme jednat s ohledem na ochranu starších a oslabených spoluobčanů. Jsme přesvědčeni, že jde o dobrý preventivní krok ve správný čas.

Pozastavení platí zatím na dobu neurčitou, jakmile dojde k jeho ukončení, budeme Vás informovat.

Zároveň řešíme možnost uskutečnění programu i mimo osobní setkání. V době moderních technologií to doufejme možné bude, ale momentálně nejsme schopni říct podrobnou podobu. Každopádně vzhledem k ulehčení pozice rodičů vlčat bychom je neradi zatěžovali další agendou co se Junáka týče, a proto se bude jednat spíše o skautský program v podobě e-oddílovky, ale tento pro nás nový typ programu je teprve v přípravě a budeme vás informovat ihned jak budeme vědět více.

Protože koronavirová infekce je téma komplikované, dovolíme si připojit i pár shrnujících komentářů, proč jsou takováto opatření na místě. Jak s dětmi o koronaviru mluvit, se můžete dozvědět zde, naleznete tam i krátké vysvětlení k čemu opatření je.

Doufáme, že skautskou činnost budeme moci co nejdříve obnovit – budeme vás o tom samozřejmě okamžitě informovat. Nedokážeme předvídat budoucí vývoj nemoci, ale doufejme, že velké akce jako letní tábor či Intercamp (přihlášené účastníky informujeme v samostatném emailu během několika následujících hodin) nebudou ohroženy. Každopádně v případě jakýchkoliv komplikací, případně žádostí o pomoc nás neváhejte kontaktovat.

S přáním pěkného večera

za Junák – český skaut, 301. Soví oddíl