Obnovení činnosti

Dobrý den, ahoj,

možná jste již zaregistrovali, že Junák obnovil činnost, byť v omezeném rozsahu, na což reagujeme i my. Rozhodli jsme se, že 18.5., 1.6. a 15.6. od 17:00 do 19:00 zrealizujeme vlčecí schůzky a 21.5., 4.6. a 18.6. od 16:00 do 19:00 schůzky skautské. Na všechny schůzky bude sraz před klubovnou (do ní, ale není možné vcházet), v roušce a s oblečením dle počasí. Na schůzkách máme několik pravidel: po celou dobu mají všichni nasazenou roušku + po celou dobu budeme venku a budeme udržovat rozestupy. Zároveň je nutné, aby kluci na každou jednotlivou schůzku přinesly čestné prohlášení (v „Ke stažení“), podepsané zákonným zástupcem maximálně 24 hodin předem. Na schůzce nás může být maximálně 15, ale tolik nás ani skautů ani vlčat není, takže se není čeho obávat.
Zároveň co se týče tábora, sami bohužel nemáme dostatečné informace, abychom mohli jeho konání potvrdit či naopak vyvrátit. V tuto chvíli můžeme s velkou pravděpodobností říci, že rodičovský víkend budeme muset zrušit.  Naším cílem je ponechat termín a podobu tábora stejnou jako v minulých letech, ale to nebude možné pokud by došlo k výraznému zpřísnění hygienických podmínek, v takovém případě bychom se pravděpodobně uchýlili k možnosti výrazného zkrácení (týden až deset dní) a změně místa konání (pronajatá základna) a v nejhorším případě bychom volili variantu programu pouze přes den, ale s pražským zázemím (model příměstského tábora).
Toť zatím vše, co víme, ale věříme, že se již brzy dozvíme více a bude nám o táboře jasněji. Děkuji a přeji pěkný večer,
Za vedení 30. Sovího oddílu,
Jan Heřman, Jaro